Financie

Nie sme bohatí (?)

Predovšetkým sa treba zamyslieť nad tým, nakoľko zlá vaša finančná situácia je. Ak dokážete z peňazí, ktoré máte vyžiť, tak tento článok je pre vás! 

Vaše výhody ak práve nemáte peňazí nazvyš:

 

1. Ak si budete kupovať len to, čo potrebujete, uvedomíte si hodnotu vecí, čo sa kúpiť nedajú

2. Môžete nadobudnúť väčšie pochopenie pre ľudí v núdzi

3. Uvedomte si, koľko odpadu človek bežne vyprodukuje, ak kupuje menej, produkuje aj menej odpadu

peniazky

Jedna prechádzka s priateľmi ľahko prevýši nové šaty, ktoré vás o mesiac omrzia. Na oblečenie sa spotrebujú litre a litre vody, jeho výroba nie je v súlade s kódexom ľudských práv  UNICEF. Naša planéta neuveriteľne trpí pre tony odpadu z vecí, ktoré až tak nepotrebujeme. Odpad z jedného koláča, ktorý doma upečiete je omnoho menej zaťažujúci pre životné prostredie ako odpad z niekoľkých keksov rovnakej gramáže. Nehovoriac o tom, že papierový obal z múky, ktorá dlho vydrží je lepšie zrecyklovateľný ako plastové pokovované obal z keksov. Najväčšou výhodou však zostáva to, že existujú bez-obalové drogérie a obchody s obilninami, môžete využiť aj tie.

Ako svoju finančnú situáciu zlepšiť?

dolar

Ako som už spomínala, nemíňajte peniaze na nepotrebnosti. Každé odložené euro je lepšie ako nič. Ak svoju situáciu vezmete s humorom, uvoľníte sa a pôjde to lepšie. Inšpirujte sa ľuďmi, ktorí žijú z mála a sú šťastní. Pokojne vytiahnite pero a papier a napíšte si na čo si chcete našetriť, do ktorej oblasti by ste radi investovali.

Mnoho ľudí naháňa bohatstvo ako nejakú abstraktnú ideu, imidž. Nemusíte sledovať príbehy miliardárov a začať sa zbytočne trápiť. Ak však máte s financiami problémy, nehanbite sa o nich hovoriť, pokojne sa spýtajte svojich priateľov na nejaké rady a hlavne hľadajte svetlé miesta vo vašich životoch, najhoršie je prísť o to, čo je krásne a za peniaze sa kúpiť nedá.