Podnikanie

Ako a k čomu sa dá výhodne využiť virtuálne sídlo?

Virtuálne sídla sú populárnou doménou v súčasnom podnikaní, hlavne ak vravíme o začínajúcich projektoch, spoločnostiach a start-upoch. Pozornosť im však začínajú venovať aj skúsenejší podnikatelia, čo by radi ušetrili na svojich možno zbytočne drahých kancelárskych priestoroch.

  • Virtuálne sídlo môže slúžiť ako funkčný predmet pre zápis do OR a tiež ako virtuálna kancelária. Je to praktické riešenie, za ktoré sa platí nízke nájomné.

podnikateľka, kancelária

Takáto možnosť je preto ideálne prispôsobená pre začínajúcich alebo zabehnutých podnikateľov, čo chcú ušetriť náklady za kancelárske priestory, ktoré možno nevyužívajú v takej vysokej miere, v akej za nich musia platiť nájomné. Každá spoločnosť musí do Obchodného Registra (OR) zaevidovať svoje sídlo, podľa legislatívy ale nemusí ísť o adresu bydliska, ale môže sa uviesť napríklad adresa tohto virtuálneho sídla, kde sa vykonávajú potrebné administratívne náležitosti spojené s vašou spoločnosťou.

  • Môže byť uvedená adresa mimo vašej firmy či bývania, prakticky môže ísť o adresu ľubovoľného bytového, či tiež nebytového priestoru.

A v skutočnosti nie každý podnikateľ túži udať napríklad adresu svojho bydliska. Minimálne z byrokratického hľadiska chce držať svoj súkromný život oddelený od svojich firemných aktivít. Jednou z výhod virtuálneho sídla je teda aj to, že sa môže zapísať do OR. Prichádzajú s ním však aj ďalšie oceniteľné výhody:

mladá podnikateľka

Ušetríte na platení nájomného v porovnaní s tým, aké vysoké sú ceny iných, resp. „klasických“ priestorov, čo napríklad v Bratislave stoja minimálne cca 200 eur mesačne, v prípade virtuálneho sídla je to niekedy skoro desaťkrát menej, zvyčajne asi 30 eur.

Poskytuje ďalšie služby, a to spojené napríklad s prijímaním pošty, asistentmi a asistentkami a s vybavením viacerých potrebných náležitostí, môže ísť zároveň o virtuálnu kanceláriu.