Financie

Alkohol ničí rodiny

Dá sa sporiť, pokiaľ si radi dáme nejaký alkoholický miešaný drink? Alkohol zožerie veľmi veľa financií z vášho rodinného rozpočtu. Výplaty sú nízke a alkohol je drahý. Ak pijeme alkoholické drinky tak aj zaplatíme veľa peňazí. Týmto štýlom určite neušetríme veľa peňazí. Na letnej dovolenke vieme vypiť množstvo miešaných drinkov, ktoré nie sú práve najlacnejšie. Preto nás letná dovolenka stojí veľa peňazí. Sporenie v tomto prípade neprichádza do úvahy. Ak alkohol navyše pijeme veľmi často, ohrozuje svoj život. Postupne sa nám manželka otočí chrbtom, lebo nás bude považovať za alkoholikov. Avšak my sa nebudeme cítiť byť alkoholikmi. Nastáva tu veľký problém, ktorý si mnohí ľudia nepremyslia dopredu. Alkohol zabíja vzťahy. Nie je pohladením na naše problémy.

miešané drinky

Alkohol za nás nevyrieši to, že sa cítime smutne, nespokojne alebo dokonca aj podráždene. Veľa ľudí sa po rozchode s blízkym človekom uchýli k alkoholu. To vedie k depresiám a k inému spôsobu života. Začnete veľmi veľa peňazí míňať práve na každodenné opojenie alkoholom. Alkohol nič nevyrieši, naopak, všetko len zhorší. Nezhoršujte si to. Mali by ste byť k sebe zodpovednejší a vážiť si svoje zarobené financie. Financie potrebujete mať aj na nečakané výdavky. Na to mnohí ľudia zabúdajú.

drink

Užívajú si život, míňajú peniaze a nakoniec zistia, že nemajú nasporené žiadne peniaze. Nestaňte sa nimi. Alkoholické nápoje ponúkajú v rôznych prevádzkach. Nájdete ho na každom kroku. Láka vás objednať si nejaký osviežujúci alkoholický nápoj? Ak viete, že neznesiete veľa alkoholu, nerobte to. V letných horúčavách vám môže spôsobiť potiaže, o ktoré nemáte záujem. Buďte rozumný a stanovte si hranice, za ktoré už nemôžete siahnuť. Majte na pamäti, ako zle vám zvykne bývať z alkoholu. Nehovorte si, že jeden drink ešte nikomu neublížil. Verte si a neopíjajte sa zbytočne.