Rubriky
Podnikanie

Zakladanie akciových spoločností

Akciové spoločnosti sú spoločnosti, ktoré sa radia medzi kapitálové spoločnosti. V akciovej spoločnosti sa nachádzajú spoločníci, ktorý disponujú akciami. Akcie vydáva akciová spoločnosť za určitú peňažnú sumu a pri zdarnom chode spoločnosti sa neskôr akcionárom vyplácajú dividendy. Akcie sa predávajú primárne z dôvodov zárobkovej činnosti konateľa spoločnosti. Kapitál potrebný na prevádzku a.s. (skratka Akciovej spoločnosti) sa pohybuje vo výške 25 000 €. Spoločnosť za svoje záväzky zodpovedá, kým akcionári neručia za záväzky spoločnosti.

Vyplácanie dividendov

Spoločnosť E-zmluva s.r.o. sa špecializuje na začatie, prípadne ukončenie podnikania. Jedná sa o akciové spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným. Spoločnosť sa špecializuje na úplné začatie podnikania, je možnosť zvoliť ready-made spoločnosť a.s. Kompletné založenie spoločnosti a.s. stojí 1 399; €. V sume sú zahrnuté náklady: konzultácia s právnikom (ktorá je následne pre klienta bezplatná), príprava všetkých dokumentov potrebných pre začiatok podnikania s akciovou spoločnosťou, komunikácia so živnostenským úradom (klient sa teda nemusí naháňať, aby chodil do rôznych kancelárií, kde by ho posielali do iných kancelárií, prípadne nemusí tŕpnuť ako dlho mu potrvá vybavenie potrebných dokladov k podnikaniu), vypracovanie žiadosti o vydanie súhlasu správcu dane, vypracovanie a podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra, zaplatenie súdneho poplatku (štandardne vo výške 829,50 €), registrácia spoločnosti pre daň z príjmov právnických osôb, vyzdvihnutie osvedčenia o registrácií pre daň z príjmov právnických osôb.

Tím akcionárov

Spoločnosť ponúka aj ready-made spoločnosti a.s., táto služba je poskytovaná klientom, ktorí majú záujem o akciové spoločnosti, ale odmietajú čakať na zdĺhavé a byrokratické vybavovanie potrebných dokumentov. Spoločnosť E-zmluva s.r.o. dokáže zaobstarať ready-made spoločnosť a.s. v krajinách ako sú Maďarsko, Rumunsko, Turecko, Bulharsko alebo Ukrajina. Pri ready-made spoločnostiach sa nemusíte starať o základné imanie vo výške 25 000 €. Poskytované služby sa pohybujú vo výške 2 500 – 2 900 €.