Rubriky
Podnikanie

Prírodné živly nám niekedy pridajú prácu naviac

Vozidlo musí byť predovšetkým funkčné a v poriadku z hľadiska motorického, aby sa v ňom všetci pasažieri cítili v bezpečí a pritom neohrozovali aj ostatných účastníkov dopravy. Toto sú základné predpoklady na to, aby vozidlo mohlo vyjsť na cestu, ale v živote sa prihodia aj iné, menej bežné náhody, s následkami ktorých si už sami neporadíme.

Krásne auto aj po oprave

V posledných rokoch sa autoservisy stretávajú s množstvom pribúdajúcich prípadov zdeformovaných karosérií po krupobitiach počas búrok, ktoré silnejú a vyskytujú sa stále častejšie. To však má aj svoje dopady, ktorých následky si odnášajú karosérie automobilov vo forme preliačenín. Profesionálne autoservisy si však vedia poradiť aj s tým, existujú totiž moderné metódy oprava preliačin na aute Autopdr na ich opravu, s ktorými už majú aj dobré skúsenosti. S výsledkami boli spokojní aj vodiči v zahraničí.

Metóda, ktorá dokáže preliačené plechy karosérie dostať do pôvodného stavu, sa nazýva PDR technológia. Hovoríme o spôsobe opravy, pri ktorej nie je nutné lakovanie karosérie, má fantastické výsledky s vysokou efektivitou, perfektným výsledkom za krátky čas, no najdôležitejšie je to, že na karosérii nevidieť žiadne poškodenia či defekty. Vozidlo na pohľad vyzerá ako keby nebolo vôbec poškodené. Navyše na všetky opravy pokrivenia karosérie po krupobití metódou PDR vám poskytnú doživotnú záruku.

Nepríjemné situácie na cestách

Oprava PDR sa môže vykonať dvoma spôsobmi: vytláčaním preliačenín zvnútra a vyťahovaním z vonkajšej strany karosérie. Na prvú metódu sú potrebné špeciálne nástroje a je možné použiť ju aj na neprístupných miestach, forma opravy z vonkajšej strany sa využíva v prípade, že nie je možný prístup zvnútra. Na to slúžia akési hríbiky, ktoré sa prilepia na preliačeninu a tá sa potom ťahom vyrovná. Dokonalý výsledok dosiahneme až jemným doklepávaním nerovností, aj tých drobných, aby kontrola pomocou PDR lampy neodhalila nijaké poškodenia, ani tie, ktoré sú neviditeľné voľným okom.