Rubriky
Výrobky

Namiesto závesov je štýlovejšie použiť sklo

Kúpeľňa je súčasťou každého bytu a jej vybavenie či zariadenie tiež podlieha módnym trendom. Kým donedávna bola v každej kúpeľni vaňa, najnovšie ich vymieňame za sprchové kúty, ktoré sú úspornejšie z hľadiska spotreby vody a tiež rozmerov. Trh ponúka sprchovacie kúty v nekonečných variantoch a štýloch či podľa použitých materiálov.

Nenápadné sklenené steny

Každá domácnosť sa môže rozhodnúť, či si ponechá vaňu alebo namiesto nej si zabezpečí moderný sprchový kút. V prvom prípade, teda ak sa nechce vane vzdať, môže si na ňu osadiť zástenu zo skla. Donedávna sme používali plastové závesy, tie však majú modernejšiu a krajšiu náhradu v podobe sklenenej zásteny, pri ktorej sa dá zapojiť aj fantázia a povrch skla upraviť rozličnými technikami ako je sklenena zastena pieskovanie, polep grafickou fóliou alebo použiť farebné sklo, všetky možnosti vnesú do kúpeľne oživenie a originálny prvok.

V prípade, že si chcete zabezpečiť nový sprchový kút, máte nekonečne veľa možností a na výber široké spektrum typov, štýlov, farebných prevedení a materiálov, ktoré zahŕňajú aj sklenené zásteny. Najčistejší detail je jednoduché spojenie skiel bez rámov, pôsobí elegantne a ide o maximálne trendové riešenie. Častým typom sú sprchové kúty s názvom „walk-in“, čo znamená bez dverí. Jednoduché, funkčné a veľmi praktické, vyhovujúce modernému človeku, ktorý preferuje čisté línie a zariadenie nenáročné na údržbu.

Jeden z typov úprav skla

Na výrobu sprchových kútov sa používa bezpečnostné sklo, ktoré nie je hrozbou pre zdravie užívateľov. Jeho údržba je veľmi lacná, rýchla a jednoduchá, sklo treba len poumývať a preleštiť. Sprchové kúty zo skla, teda zásteny, ktoré nemajú dvere, tiež môžu byť farebne zaujímavo poňaté, matné, farebné, pieskované či s potlačou grafických vzorov priamo na sklo urobí z vašej kúpeľne celkom iný priestor s moderným nádychom a elegantným prvkom. Internetové či kamenné predajne sú otvorené pre každého zákazníka, tam nájdete všetko, čo hľadáte.