Nezařazené

Vlastný e-shop už za niekoľko dní ? Skutočnosť alebo výmysel ?

Začať riadiť svoj vlastný e-shop nie je žiadna veda. Stačí vedieť ako na to. Uspieť v záplave internetových obchodov sa dá stále, no je treba vedieť s čím a ako podnikať. Dôležité je sústrediť sa na originálnu ponuku a predovšetkým chytro nastaviť cenovú politiku. Na začiatku je potrebné stanoviť takú cenu produktov, aby ste prilákali čo najviac zákazníkov a predbehli tak konkurenciu. Veľkú rohu taktiež hrajú počiatočné náklady na zriadenie takéhoto internetového obchodu. Dôležité je taktiež vyriešiť formu distribúcie a v niektorých prípadoch aj skladové priestory. Mnohý z Vás majú doma nejakú prázdnu nevyužívanú miestnosť a práve tu môžete použiť ako dočasný sklad kým sa váš biznis nerozbehne.

košík

Čo je dobré vedieť na začiatku pred tým ako sa pustíte do predaja cez internet?
V prvom rade je treba vedieť že internetové podnikanie je podnikanie ako každé iné. To znamená, ak sa chcem pustiť do e-shopu musím mať predovšetkým čas a chuť podnikať. Dôležité je tiež to čo chcem predávať a aký je priestor na trhu, či daný produkt ľudia potrebujú respektíve budú potrebovať a koľko podobných internetových obchodov už existuje. Potom je tiež treba zvážiť ďalšie veci ako sú: ako veľmi sa tomu chcem venovať, koľko mám na to času, koľko zamestnancov potrebujem a mnoho ďalších vecí ale ten základ leží v tých produktoch ktoré chcem predávať.

hotovost

Ako si privolať zákazníkov ?

Najdôležitejšou vecou je prezentovať svoje výrobky. Potrebujeme o nich hlavne informovať zákazníkov. Musíme si uvedomiť, že keď zákazník chce nejaký výrobok tak o ňom potrebuje vedieť nejaké informácie. Dôležitá je reklama daných produktov.

eshop

Ako informovať zákazníkov o novom tovare?

Najlepším spôsobom je pravidelne informovať zákazníkov pomocou e-mailov samozrejme na to potrebujeme mať nejakú bázu zákazníkov, ktorý už u nás niekedy nakúpili. Ďalším spôsobom je informovanie zákazníka  cez sociálne siete alebo reklamu.