Výrobky

Vaginálne probiotiká ako prevencia

Intímna sféra nášho zdravia je tabu ešte aj v 21. storočí, hlavne u nás, žien. Prvé informácie o intímnom zdraví, ktoré sa dozvedáme, sú častokrát nepresné a nepostačujúce. Vieme, čo je to menštruačný cyklus, ale nepoznáme detaily o rôznych hygienických potrebách, máme voči nim predsudky, častokrát kvôli strachu. Vieme, aké fázy má menštruačný cyklus, no nevieme, prečo je nepravidelný, má príliš dlhé trvanie alebo akým spôsobom ho môže ovplyvniť antikoncepcia. Taktiež vieme, že kamarátky riešia rovnaké témy. Je logické, že choroba je zapríčinená nejakým problémom, no keď sa nám niečo deje, nevieme čo robiť. Odkladáme návštevu nášho gynekológa, prípadne sa u neho objavíme až keď je neskoro – cítime svrbenie, pálenie alebo iné nepríjemné zmeny. Potom prichádzajú výčitky alebo pocit hanby. Informácie sa dozvedáme väčšinou od matiek alebo iných ženských členov rodiny, kamarátok, ktorí odborníkmi v gynekológii bohužiaľ nie sú. Aj preto nám už poznatky z biológie o rozmnožovacej sústave nestačia.

probiotiká ženské zdravie

Častokrát nám oči otvorí až návšteva spomínaného lekára alebo naštudovanie si adekvátneho materiálu. Každá žena si počas života obvykle prežije nepríjemné chvíle kvôli intímnym ťažkostiam, ako sú napríklad zápaly alebo pohlavne prenosné choroby. O pohlavne prenosných chorobách je verejnosť oboznámená rutinne, no je otázne, či dostačujúco. Vaginálne zdravie teda môže byť ohrozené aj milostným pomerom, návštevou verejného kúpaliska alebo jazera, čo je v našom živote bežná vec. Zaujímavosťou pre vás môže byť to, že zdravé dámy v produktívnom veku majú tam dole desiatky typov baktérií. Podstatné je, aby nastala rovnováha – baktérie prospešné pre vaginálne zdravie musia byť v prevahe.

žena a telo

Jedna vec je istá – oslabená imunita je rizikový faktor akým je každý fyzický problém, ktorý naše ženské telá môžu mať. Je lepšie dopredu riešiť prevenciu než rozvinutú chorobu, ktorá môže priniesť vážne komplikácie. Riešením sú vaginalne probiotika. Tie majú za úlohu napomáhať k množeniu vhodných baktérií pre náš organizmus, napríklad laktobacilov. Napomáhajú aj ku spomínanej a efektívnejšej obranyschopnosti organizmu, psychickej odolnosti, metabolizmu a tráveniu, čo dámy a hormonálna sústava určite ocení. Poďakuje sa vám vaše ja, partner, aj vaše plánované alebo očakávané dieťatko.