Výrobky

Prvé jazdy na motorke alebo pomaly ďalej zájdeš

Nie ste sám koho vždy fascinovala jazda na motorke, prinajmenšom kto obdivoval tento konkrétny štýl jazdy a lákal ho dizajn prevedenia motoriek. Na druhej strane sa vo vás možno ozývala zodpovednosť či skôr istý strach z toho, čo sa stane, ak otočíte pravým zápästím a stanete sa tak motorkárom a účastníkom cestnej premávky na týchto nádherných, ale povedzme pravdu- nebezpečných strojoch. Rozumný motorkár by vám preto povedal, že práve táto kategória jazdcov, čiže motorkárov by mala uznávať bezpečnostné predpisy a cestné zákony dvojnásobne, respektíve ešte o niečo viac, než jazdci sediaci v automobiloch. Každopádne si treba uvedomiť, že to máte v rukách predovšetkým Vy.

závodní helma

Všetko nezačína iba výberom tej správnej motorky, ktorá by odzrkadľovala váš štýl jazdy, ale myslieť musíte tiež na doplnky, pričom k tým prioritným sa radí bezpečnostný prvok v podobe moto prilby. Jej výber by sme mali prispôsobiť motorke a preferovanému štýlu jazdy, pričom výber je dnes skutočne pestrý a dokonca predáva značky profesionálnych jazdcov.

S motorkou, vhodným oblečením a ochrannými doplnkami (ich veľkosť nepodceňujte, mali by sadnúť ako uliate) vás už konečne čaká jazda, avšak pozor. Je skutočne doporučenou radou pustiť sa najskôr do tréningu, respektíve oboznámiť sa s komfortnou jazdou. Musíte si s motorkou na seba vzájomne zvyknúť a začať spolu fungovať, pri prvých jazdách vás totiž ešte rozhodne dokáže prekvapiť, čo môže znamenať okamžitý a dosť nepríjemný pád. Ale nebojte sa, pokiaľ nebudete zbrklí a nájdete si čas na trénigové kolečká, určite nájdete vzájomnú harmóniu.

přilba

Následne vás bude čakať kvalitný a komfortný, v neposlednom rade bezpečný originálny zážitok, ktorý si určite vychutnáte a stane sa pre vás návykovým. V prípade, že ste posledné roky jazdili hlavne automobilom, čaká vás špecifický zážitok, aký ste už dlho nezažili. Veľa šťastie pri jazde!