Rubriky
Výrobky

LED pásy Bratislava – dekoračné osvetlenie

Ak váhate, ktorý druh osvetlenia je pre vás ten pravý možno vás presvedčia práve len pasy, ktoré pôsobia nielen štýlovo, ale sú aj veľmi praktické a úsporné.
Svietiaci LED Pásik je flexibilný pásik, na ktorom sa nachádzajú navzájom poprepájané maličké diódy. Tie spolu vytvárajú svietidlo, ktoré pôsobí elegantne a veľmi zaujímavo. V noci pásiky vyzerajú veľmi impozantne a dokážu krásne osviežiť miestnosť. Navyše šetria miesto, keďže sú dosť malých rozmerov. Veľkou výhodou týchto pásikov je, že sa môžu strihať a vieme si, teda vyrobiť pásik na mieru presne aký potrebujeme. Preto si môžete kúpiť väčší rozmer a upraviť ho tak, ako je potrebné. Nemusíte sa báť strihaním nedôjde k poškodeniu elektroniky, a teda nijako nenaruší chod svietivosti.

LED pásik

Kde sa s takýmto osvetlením môžete stretnúť?

Možnosti je veľa, ale v domácnosti sa najčastejšie môžete stretnúť s takýmto druhom osvetlenie v kuchyni, kde tieto pásiky vedia oživiť kuchynskú linku, pult či skrinku.V obývacej izbe si takýto LED pásik môžete prilepiť na rôzny nábytok či je to skrinka,obývacia stena alebo mini bar. LED Pásik krásne vynikne okolo skrine. Poslednú dobu si ľudia dávajú pásiky okolo TV a tiež vhodným miestom na inštaláciu sú stropy. Taktiež je vhodný pre miesta, kde nie je možné použiť iné svietidla.

LED pásiky sú dostupné v rôznych farbách od výmyslu sveta. A ak by ste sa aj tak nevedeli rozhodnúť, ktorá farba je pre vás tá práva nemusíte sa trápiť existuje RGB, kde si môžete ovládať rôzne farby podľa vašej nálady. Ovládať si to môžete cez ovládač, kde si jednoducho regulujete intenzitu ako aj odtiene farieb. Existujú pásiky, ktoré sú určené pre vlhké a vodné prostredie. Takýto typ pásikov si môžete nainštalovať do kúpeľni keďže príslušné pásiky spĺňajú bezpečnostnú normu, majú IP krytie a sú, teda určené do vlhkého prostredia pásiky dokonale vyniknú okolo skrinky pod umývadlom. Vidieť ich môžete aj v rôznych obchodoch, kde zdobia vitrínky výkladov.

Stretnúť sa môžeme aj s externými svietidlami, ktoré sú zostrojené tak, aby prežili vonkajšie vplyvy. Môžu sa požiť napríklad okolo bazénu či výrivky, kde sa používajú výlučne s IP krytým, ktoré sme si už spomenuli. Takéto pásiky sú plné vodotesne. Externé pásiky môžeme využiť aj na fasádu domu či záhradky. Najčastejšie sa LED pásiky používajú vo vyhotovení s napätím 12 V a 24 V. Existujú aj pásiky s vyšším napätím konkrétne do 240 V. Na výber máte dve varianty inštalácie:

LED pásik si jednoducho nalepíte pomocou obojstrannej pásky alebo máte možnosť inštalácie pomocou lišty.
Varianty si zvoľte podľa výberu prostredia, v ktorom chcete len pásik použivať.
Pásiky sú dostupné v rôznych veľkostiach a stretnúť sa môžeme s rozmermi od 1 metra.

LED pásik

Čo sa týka zdroja máte na výber niekoľko možnosti: tým základným je zapojenie do siete, teda klasickej zásuvky 230 V. Taktiež sú dostupné 24 V a 12 V o ktorých sme už hovorili. Šetria energiu, a preto sú tiež veľmi obľúbené. Dosť praktické sú aj pásiky, ktoré sú na baterky, čiže si pásik môžete zobrať kdekoľvek so sebou a nemusíte sa znepokojovať či tam bude dostupná zásuvka. Stretnúť sa môžete aj s typom, ktorý sa napája cez USB. To znamená,že si pásik dokážete pripojiť či už do počítača alebo si ho dáte do autá napríklad na palubnú dosku. Ďalšou možnosťou napájania je solárna energia, ktorá je určená do externého prostredia.Využiť taký pásik môžete v lete napríklad v záhrade, kde bude pod priamym slnkom. Používa sa hlavne tam, kde nie je možné LED pásik napojiť na zásuvku ani na žiaden iný zdroj elektrickej energie. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek druh LED pásika budeme radi ak si vyberiete práve nás LED pásy Bratislava.