Zákusky, ktoré si môžete dopriať aj počas ketónovej diéty

Zákusky, ktoré si môžete dopriať aj počas ketónovej diéty

24. 9. 2019

Ketónová diéta nepozná sacharidy. To je nemenný fakt. To však ale neznamená, že si nemôžete dopriať zdravé, chutné a hlavne bielkovinové zákusky. Nebudú sladké, avšak sladké budú. K tomu budú aj dobré  a prospešné pre vaše telo. Nerozumiete? O chvíľku pochopíte. Poďme sa pozrieť na niektoré z týchto chutných zákuskov. Pozor! Všetky z nich sú povolené až v poslednej fáze diéty.
 Farebné košíčky na zákusky na stole.jpg

Tvarohové buchtičky

 
Proteínové tvarohové buchty https://www.prodietix.sk/proteinova-tvarohova-buchtavás chytia za srdce a hlavne za žalúdok. Samozrejme v pozitívnom zmysle slova. Budete na nich potrebovať tri kusy vajíčok, trochu stévie, ktorá je sladká, no neobsahuje sacharidy, tvaroch, ideálne nízkotučný a dve až tri lyžičky kvalitného kakaa. Ak by ste si chceli buchty ochutiť ešte  niečo viac, použite aj krém s príchuťou vanilky Prodietix. Zo všetkých surovín si vypracujete vláčne cesto a necháte upiecť. Vanilkový krém použijete na poliatie buchtičiek.
 

Puding s chia semenami

 
Chia semená majú úžasnú vlastnosť, a to, že pri namočení naboptnajú a navyše okolo seba vytvoria hustý rôsol. Preto ich môžete využiť na prípravu pudingu. Namiesto klasického mlieka použijete mandľové, sójové alebo ryžové. Najlepšie je mandľové. Necháte ho zohriať v hrnci. Keď bude teplé, odstavíte ho a nasypte do neho chia semená. Počkáte kým nabotnajú, mlieko osladíte stéviou alebo umelým sladidlom a necháte vychladnúť.
 Drevený lopár na kuchynskej utierke, tvaroh a vajíčka.jpg

Tvarohové guľky s orechmi

 
Ďalší veľmi chutný a zdravý recept. Navyše ho zvládnete aj vtedy, keď variť vôbec neviete. Miske si zmiešate tvaroh a trochu drvených vlašských orechov. Zmes mierne osoľte a ak chcete, tak použite i umelé sladidlo. To však nie je nevyhnutné. Do zmesi pridajte jedno vajíčko a vyformujte z nej guličky. Do vriacej a osolenej vody s olejom, guličky nahádžte. Počkajte kým vyplávajú, varte ich asi dve minúty, vyberte a môžete jesť.