Videohry a ich význam

Videohry a ich význam

4. 8. 2019

Dnešné deti vedia, čo to videohry sú a sú ich bežnou súčasťou. Mnohý rodičia sa boja, pretože nechápu v akom zmysle by im mohli pomôcť k lepšiemu vývinu. Dokonca tí, čo sú dospelý a hrajú ich sú často považovaní za detských a nedospelých. Ale čo všetko môže táto zábava priniesť pozitívneho?Hrad v telefóne.jpg

 • Trpezlivosť
  Je mnoho takých, ktoré túto vlastnosť vo vás prebudia a posilnia. Prejsť cez niekoľko levelov., pri nezdare skúšať znovu, počkať kým sa niečo načíta. To všetko a mnoho ďalšieho sa v hrách vyskytuje a nás to núti našu trpezlivosť podmieňovať.
 • Zdatnosť kreatívna či mentálna
  Pri PC hrách sa nám zlepšuje koncentrácia, rýchlosť reakcií aj kalkulácia. Taktiež koordinácia pohybov pri práci s myšou aj klávesov naraz. Bez logickej dedukcie sa tiež neobídete a taká Tetris vám pomôže pri rozoznávaní tvarov
 • Kognitívne funkcie
  Akčné hry sa vyznačujú aktívnosťou a musíte reagovať pohotovo. Taktiež to môže vplývať na vašu orientáciu v priestore a odhadnutie miesta. Je dokázané, že pri tejto aktivite sa tieto funkcie zlepšia rýchlejšie, ako pri nejakých podobne zameraných na konkrétnej škole počas vyučovania.
 • Plánovanie a premyslenie si ďalšieho ťahu
  Niekedy sa bez dobrého plánu proste nedostanete ani z intra hry. Sú také, ktoré Vás doslova nútia zamýšľať sa nad detailmi a nad každým vašim krokom, pretože to všetko ovplyvní nasledujúci dej. A toto s dá ľahko preniesť do reálneho života, kde sa naše deti musia pretĺkať životom a musia premyslieť každú minútu svojho drahého času. Preto nebuďte na nich zlí ak si občas niečo na obrazovke pustia. Uistite sa, že ide o niečo, čo im aj pomáha a v tom prípade je to v poriadku.
 • Líderstvo
  V dnešnom svete manažérov je rozvoj líderstva na nezaplatenie. Svet potrebuje dobrých vodcov a tých, čo dokážu skupinu ľudí viesť. Keď sa jedná o skupinovú hru, musí tu byť aj vodca a ten rozdelí úlohy aby tým uspel. Alebo ho všetci nasledujú v jeho krokoch.

Hrdinka zachraňuje.jpg
Ďalšími sú aj empatia a motivácia, ktoré sa zvyknú pri výchove zanedbať. Sú aj také čo vás naučia kopec historických faktov, ak sú inšpirované minulosťou. Samé praktické rady.
Je dôležité, aby sme deti neodťahovali od ich počítačov na silu a hádzali monitory von oknom. Treba kontrolovať ich aktivitu na nich a hlavne o aké druhy hier sa jedná. Ak sú to tie, čo im pomáhajú sa rozvíjať, je treba ich nechať určitú dobu si zahrať.