Rubriky
Výrobky

Tramín, bunka a prezident

Chcete sa cítiť ako prezident, prezidentka ? Môžete, ale pekne po poriadku, musíme sa vrátiť späť o štyri miliardy rokov. Na planéte, ktorú neskôr jeden druh nazval Zem, sa objavil život, najprv v jednoduchej, jednobunkovej forme. Či to bol Boh, Stvoriteľ, matka Príroda, alebo bunka samotná, vymyslená je dobre. Aby prežila v nehostinnom prostredí, oddelila sa od neho bunkovou membránou. Membrána je dokonalým prírodným „vynálezom“. Za priaznivých podmienok je priepustná, najmä pre živiny, v nehostinných podmienkach sa uzatvára, aby chránila vnútorné orgány. Princíp sa počas daľšieho vývoja života na planéte donekonečna opakuje. Mnohobunkové organizmy si vyvinuli kožu, vyspelejšie organizmy ešte srsť, hniezda, brlohy, nory… Keď je dobre, vylezú, keď je zle, zalezú. Jednoduché, geniálne.

Zasklená terasa 1.jpg

A čo koruna tvorstva ? Prešla taktiež značným vývojom, od obliekania do koží, až po dnešnú módu, od jaskýň, cez zemľanky, drevené zruby, tehlové a iné domy až po beztrámové zasklenie MOVE Lmmont, zasklené terasy. Načo je dobrá zasklená terasa? Na zarábanie peňazí potrebujete odvahu, výdrž, často aj ostré lakte. Pri míňaní sa ale prejaví najmä kultúra človeka. Niekto si v duchu kultúry konzumu nakúpi plno snobských zbytočností, iný svoju kultúrnosť prejaví napr. zainvestovaním do umenia záhradnej architektúry. Je nesmierne príjemné a povznášajúce, v prostredí kvetov a zelene otvoriť pre spoločnosť milých priateľov skvelý ročník vína, či sa pochváliť svojím gastronomickým výtvorom. Lenže počasie býva nemilosrdné, preto by naša záhradná bunka tiež mala byť vybavená vhodnou membránou.

Zasklená terasa 2.jpg

LM mont vám ju dodá, rýchlo a v prijateľnej cene. Kalené, vysokoodolné sklá pôsobia vzdušne a elegantne. V dobrom počasí ich otvoríte, ľahučko, kľudne aj s pohárom Tramínu v ruke. V nepriaznivom počasí, zatvorené, vás ochránia pred vetrom, prachom i dažďom a odfiltrujú cca 50 % vonkajšieho hluku. V zime vám dokonca ušetria časť nákladov na kúrenie. A keď bude toho Tramínu viac a prejdete na politickú debatu, možno sa budete cítiť aj ako prezident istej blízkej krajiny, alebo designovaný minister, podľa toho, z ktorej strany skla stojíte…