Rubriky
Výrobky

Studená pena a výhody jej využitia v matracoch

Výber a kúpa matraca je kľúčovým krokom, ktorý je dôležitý k tomu, aby si ľudský organizmus počas noci dostatočne odpočinul a nabral energiu pre fungovanie do nového dňa. Premýšľať pri kupovaní posteľného príslušenstva môžete nad matracmi, ktoré sú pružinové, latexové, gélové, polohovateľné či dokonca elektronicky polohovateľné alebo z prírodných materiálov. Pokiaľ však chcete mať počas spánku naozaj kvalitný odpočinok, zbaviť sa všetkého stresu a zabudnúť na všetky vaše problémy, mali by ste si skúsiť kúpiť penový matrac. Ak hľadáte maximálne možné pohodlie, kedy vás nebude nič tlačiť a nebudete sa budiť s bolesťami chrbta, krku či kĺbov, konkrétne matrace zo studenej peny sú pre vás ako stvorené.

penový materiál

Studená pena sa využíva ako výplň matracov, pričom je to skvelý materiál, ktorým im umožňuje sa aj po preležaní vrátiť do pôvodného stavu. Postačí, ak ho po objavení preležaného miesta otočíte na opačnú stranu a matrac sa behom niekoľkých hodín, prípadne dní „vyrovná“. Keď teda hľadáte kvalitný matrac, ktorý bude mať dlhú životnosť a nebude rýchlo preležaný, matrace z peny vám vydržia bez problémov až niekoľko rokov.

pohodlná posteľ

Niektorých ľudí môže názov studená pena zmiasť tým, že budú považovať matrace z tohto materiálu za chladivé. Názov studenej peny, však nemá žiadny súvis s jej vlastnosťami, ale odvíja sa od spôsobu jej výroby, kedy pena vzniká za studeného stavu. Matrace zo studenej peny teda nie sú naozaj studené, naopak dokážu v zime zahriať, avšak v lete zároveň neprehrievajú zbytočne telo. Dokážu sa taktiež prispôsobiť samotnej teplote organizmu a pôsobením jeho váhy spolu s elastickými schopnosťami peny, zabezpečia dokonalú adaptáciu polohe ležania. Studená pena dodáva matracom aj schopnosť prevzdušnenia a odvetrávania, takže sa v nich nezadržiava vlhkosť. Vhodné sú tým pádom pre ľudí s nadmernou tvorbou potu či pre alergikov, pretože vzdušnosť zabraňuje množeniu baktérií, roztočov a zberaniu prachu.