Rubriky
Výrobky

Strieborné náramky

Strieborné náramky

Striebro je ušľachtilý drahý kov, ktorý sa najskôr používal na platenie vo forme strieborných mincí. Postupom času sa z neho začali vyrábať aj rôzne šperky, ktoré neslúžili však iba na okrasu. Strieborné šperky predstavovali v minulosti amulety a ochranné, či rituálne prvky, ktoré mali slúžiť na obranu proti čarom a zlým duchom. Takúto úlohu mali najmä tie šperky, ktoré mali v sebe aj nejaké polodrahokamy. Podľa toho sa napríklad strieborné náramky nosili na konkrétnej ruke. Neskôr striebro predstavovalo niečo, čo odlišovalo bohatých od chudobných, avšak dnes si strieborné šperky môže dovoliť takmer každý.

náramok

Strieborné klenoty, či už retiazky, náušnice alebo strieborné náramky https://gameon.sk/sperky/strieborne-sperky/naramky/249-235-233, sú v súčasnosti vhodným módnym doplnkom, pričom nemusia sa používať iba pri elegantných a formálnejších príležitostiach, ale sú použiteľné aj na každodenné nosenie k bežnému outfitu. Ich využitie ako módny doplnok je univerzálne, či už ide o mužov, ženy alebo dokonca aj deti. Strieborné šperky predstavujú skvelý dar na Vianoce, Valentína, k sviatku, alebo napríklad na krst, kedy sa často dievčatkám kupujú práve strieborné náušnice.

šperky

O strieborné šperky sa treba príkladne starať a dávať si na ne pozor, pretože oxidujú. Aby sa predišlo procesu oxidácie a očerneniu šperku, je nevyhnutné ho ukladať na suché miesto (najlepšie do šperkovnice) a taktiež je dôležité, aby sa šperky vyhli vlhkosti a vode. Slaná alebo termálna voda a dokonca aj chlór dokážu striebro poškodiť tým, že očernie. Pozor by ste si mali dávať, aj ak si na seba aplikujete svoju obľúbenú vôňu, či krém. Nemali by ste ich dávať priamo na strieborné šperky, pretože taktiež ich to dokáže poškodiť. Na ochranu striebra sa často využíva ródiová ochranná vrstva, ktorej úlohou je, aby šperky chránila pred škodlivinami z vonkajšieho okolia. Preto, ak sa náhodou stane, že zabudnete, že máte na sebe svoj strieborný šperk a on očernie, nemusíte ho hneď zahadzovať. Každé kvalitné klenotníctvo predáva striebro s ródiovou úpravou, vďaka ktorej vám vedia čierne sfarbenie zo šperku vyčistiť.