Rubriky
Výrobky

Posúvanie dverných krídel do strán je originálne a úsporné riešenie

V niektorých oblastiach života sme radšej konzervatívni, iné zase naopak posúvame do modernejšej polohy a snažíme sa do nich implementovať najnovšie poznatky vedy a techniky, či moderné materiály. Bývanie a domácnosť tak nie sú výnimkou, aj tu preferujeme pohodlie a praktickú stránku zaobalené do moderného a originálneho dizajnu.

Elegancia a moderný dizajn v jednom

Každá miestnosť, ktorú využívame doma alebo na pracovisku, má uzatváranie formou dverí, ktoré priestory navzájom od seba oddelia. Na ich výrobu sa používa drevo, drevotrieska, dýha či kombinácia týchto materiálov, no aj tu sa posúvame a už ich poznáme aj ako posuvné sklenené dvere plastové alebo hliníkové. Najčastejšie si však vyberáme nadčasové materiály, ktoré nám poslúžia niekoľko rokov, vždy budú módne a v dobrom stave, zároveň nás ich údržba nebude stáť veľa peňazí a úsilia. Taký materiál je napríklad sklo.

Posuvné sklenené dvere už dôverne poznáme, pretože sa s nimi stretávame v kanceláriách, administratívnych budovách, nákupných centrách, ale aj v bytoch či domoch, kde nahrádzajú klasické dvere. Sklo je nadčasový materiál, je vkusné, elegantné, jeho údržba spočíva iba v utieraní povrchu do čista, navyše, s povrchovou úpravou v podobe pieskovania, grafickej potlače priamo na sklo, polepu grafickej fólie alebo farebného skla získa každý interiér originálny prvok. Vlastnosť skla, ktorou je priepustnosť svetla, sa dá využiť aj v menších a tmavších miestnostiach, ktoré navyše dokáže opticky zväčšiť.

Sklo je univerzálne a nadčasové

Dvere, ktoré majú krídla posuvné smerom do strany, sú navyše vhodné do stiesnených priestorov, pretože si nevyžadujú veľa miesta na otváranie, takže ich využitie je naozaj široké. A úsporu miesta riešime v mnohých bytoch, ktoré nemajú veľkorysé rozmery. Aj starší interiér sa vplyvom dizajnového prvku v podobe posuvných sklenených dverí premení na zaujímavý a netradičný priestor s nádychom moderného riešenia, ktorý nestojí veľa peňazí, zato výsledok je naozaj viditeľný.