Kvalitný spánok sa podpíše pod náš štart do nového dňa

Kvalitný spánok sa podpíše pod náš štart do nového dňa

20. 11. 2019

Vplyvom dnešného trendu, kedy prevláda kvantita nad kvalitou a nízka cena nad životnosťou človek viac menej kupuje „dočasné riešenia“. Respektíve produkty, ktoré ho nalákajú nízkou cenou, pričom kvalitatívna stránka ide bokom. Výnimku v tomto smere netvorí ani kategória spánok a voľba vhodného matraca.
Výsledkom je následne fakt, že niektorí ľudia (a nie je ich málo) spia na nekvalitnom matraci, respektíve na takom, ktorý sa rýchlo preležal a v súčasnosti je nepohodlný. Tým pádom sa ani nedokáže prispôsobiť našej obľúbenej polohe pri spánku, nášmu telu a „zapamätať si ho“, ako je to napríklad v prípade kvalitných matracov z pamäťovej peny. V opačnom prípade je pravdepodobné, že sa dostaví absencia plnohodnotného spánku a odpočinku, rovnako ako aj bolesť svalov či chrbta.Žena spí v posteli.jpg

  • Pri kúpe matraca by sme teda vo všeobecnosti mali počítať s jeho životnosťou na cca 8 rokov, čo je pomerne dlhodobá perspektíva.

Na každého z nás pravidelne doľahne únava vplyvom rôznych, či už pracovných, sociálnych alebo iných vplyvov. A zakaždým si naša fyzická ako aj psychická kondícia doslova pýta kvalitnú regeneráciu. A tú je možné najlepšie dosiahnuť nočným spánkom v doporučenom intervale cca 7 až 9 hodín, u detí je však vítaný častejší spánok, nakoľko sú vo vývoji. Rovnako sa musí u nich hľadieť na kvalitu spánku, ktorú dokážu zabezpečiť matrace pre deti Segum.sk. Výsledkom je schopnosť sviežo a s dostatkom energie vykonávať všetky procesy, ktoré pre nás nový deň nachystal. Dostatočne prespatý sa zobúdzame s lepšou náladou a tendenciou byť aktívnejší.Detská posteľ, medvedík.jpg
Naopak v opačnej situácii, kedy býva spánok pravidelne nekvalitný sa väčšinou zobúdzame bez nálady ako aj so „schopnosťou“ rýchlejšie sa vystresovať či vytočiť. Tým ráno rozhodne dobre nezačína a vieme, že práve toto denné obdobie dokáže byť z hľadiska našej efektivity počas celého dňa kľúčové.